Projekty

Podczas realizacji projektu liczy się przede wszystkim
jakość oraz organizacja pracy.

Projekty

Swoją pracę rozpoczynam od kreowania wizji projektu, zaplanowania czasu na jego realizację, ustalenia potrzebnego kapitału oraz określenia zasięgu całego przedsięwzięcia. Podczas realizacji projektu liczy się przede wszystkim jakość oraz organizacja pracy. Praca nad projektem, czyli jego realizacja polega na osiąganiu krok po kroku zamierzeń zawartych w planie. Zapewniam stałą kontrolę realizacji projektu, nadzór nad jakością wykonywanych zadań. Kompetentne zarządzanie projektem prowadzi do zminimalizowania czasu przeznaczonego na jego realizację.

Etapy

Ustalam umiejscowienie i wielkość pomieszczeń. Przedstawiam kilka koncepcji funkcjonalnego układu poszczególnych wnętrz. Omawiam wspólnie z klientem przygotowane rzuty, ustalamy potrzeby i oczekiwania oraz preferencje. Po zaakceptowaniu projektu koncepcyjnego przechodzimy do przygotowania projektu wykonawczego. Wybieramy materiały wykończeniowe, a następnie przygotowujemy poszczególne projekty wykonawcze dla ekip budowlanych.


Etapy

Projekty koncepcyjne

projekty_etapy_03
Przedstawiam kilka propozycji ustawienia funkcji projektowanego wnętrza w formie czarno-białych rzutów. Po uzgodnieniu i wyborze odpowiadającego nam projektu funkcjonalnego proponuję styl, kolorystykę i materiały, które chcemy wykorzystać we wnętrzu. Propozycję prezentuję w formie rzutów i widoków ścian wykonanych w kolorze. Przed przystąpieniem do projektu wykonawczego szczegółowo omawiamy materiały, jakie chcemy użyć i wspólnie wybieramy, z jakimi firmami wykonawczymi będziemy współpracować.
 

Projekty koncepcyjne

Projekty wykonawcze

projekty_budowlane_03
Po wspólnie uzgodnionych funkcjach wnętrza i materiałach wykonuję projekty dla firm wykonawczych. Pierwszy etap to projekty dla firm budowlanych i instalatorów, np. ścianki działowe, posadzki, oświetlenie i rozmieszczenie gniazd elektrycznych, sufity podwieszane, rozmieszczenie grzejników, elementów sanitarnych, instalacji audio oraz ewentualne wyburzenia ścian.
Po wybraniu elementów wyposażenia i materiałów wykończeniowych ścian i podłóg wykonuję szczegółowy projekt łazienek. W tym samym czasie powstają rysunki wykonawcze kominka, nietypowych mebli, kuchni i innych elementów wystroju.
Od momentu rozpoczęcia prac na budowie prowadzę stały nadzór autorski nad projektem.
Wystrój wnętrza powstaje przy stałej konsultacji z inwestorem i wykonawcą.
Pomagam też Państwu przy zagospodarowaniu terenu wokół domu. Wykonuję plan przestrzenny działki, projekty tarasów i ogrodzenia oraz wybieram kolorystykę elewacji domu.
 
Projekty wykonawcze